Smulkinti žolę galės tik grūdų augintojai

Šį pavasarį bitininkai ir gyvulių augintojai prašė Žemės ūkio ministro leisti tvarkyti pievas žolę susmulkinant ir paskleidžiant. Žolės smulkinimas taip pat aktualus ir grūdų augintojams, jie prašė leisti smulkinti ir paskleisti žolę deklaruojamose palaukėse šalia dirbamos žemės. Atsižvelgta tik į grūdų augintojų prašymą.

Žemės ūkio ministro 2021 m. balandžio 20 d. įsakyme Nr. 3D-257  nustatyta, kad 2021 m. deklaruotas palaukes galima tvarkyti žolę susmulkinant.

Pakeistas 7.5 punktas išdėstytas taip:

„7.5. kai yra deklaruojamos pievos (deklaruotos kodu GPŽ), kurios taip pat deklaruojamos ir kaip palaukės, kaip nurodyta taisyklių 37.6 papunktyje, siekiant EASV atitikties, tokie plotai turi būti nušienauti, nuganyti ir geros agrarinės būklės ne vėliau kaip iki rugpjūčio 1 d., t. y. visi lauko plotai turi būti nušienauti, nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) turi būti iš lauko išvežta arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius ir (arba) ūkinių gyvūnų nuganyti, o nenuganyti plotai turi būti sutvarkyti, t. y. paliktų išėdų nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) turi būti iš lauko išvežta arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius). Palaukių sutvarkymas susmulkinant ir tolygiai paskleidžiant lauke žolę (išėdas) leidžiamas;“.

Bitininkai ir gyvulių augintojai nusivylė tokiu sprendimu, išgirsti buvo tik grūdų augintojai.

Žemės ūkio ministras yra pasakęs:

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *