Vidutiniai ūkiai nusivylė paramos skirstymu

     Žemės ūkio ministras 2021 02 04 patvirtino „PARAMOS INVESTICIJOMS Į ŽEMĖS ŪKIO VALDAS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLES, TAIKOMAS NUO 2021 METŲ,  pagal kurias mažieji šeimos ūkiai, ūkininkaujantys ilgiau kaip penkis metus, neturi jokios galimybės gauti didesnio investicinės paramos intensyvumo lyginant su stambiaisiais ūkininkais. 

     Pagal „Paramos investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisykles VIDUTINIS ūkis auginantis 10 karvių ir STAMBUS ūkis auginantis 200 karvių gauna tokio pačio dydžio investicinės paramos intensyvumą, nors šių ūkių galimybės ir parduodamos pagamintos produkcijos supirkimo kaina yra visiškai skirtingos.   VIDUTINIS ūkis auginantis 30 ha. javų ir STAMBUS ūkis auginantis 500 ha. javų, pagal jau minėtas paramos taisykles, taip pat  gauna tokio pačio dydžio investicinės paramos intensyvumą, nors ir šių ūkių finansinės galimybės yra visiškai skirtingos.

    Pagal patvirtintas „Paramos investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisykles, skiriamos investicinės paramos intensyvumas visiškai nekinta pagal tai, kokio dydžio ūkis teikia paraišką investicinei paramai gauti, nors paramos gali kreiptis visi šalies VIDUTINIAI ir STAMBŪS ūkiai (bendrovės), kurių valdos ekonominis dydis (VED) yra daugiau kaip 8000 Eur. Taigi, pavyzdžiui mažo ūkio auginančio 15 ha. kviečių VED yra 11820 Eur ir investicinės paramos jis sieks pagal tas pačias taisykles, reikalavimus, įsipareigojimus ir paramos intensyvumą kaip stambus 500 ha. javų auginantis ūkis.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *